Ekonomi

Bank of America müşterileri ilk çeyreğin sonunda hisse senedi sattı

BofA Securities, hisse senedi müşteri akışı eğilimlerine ilişkin en son analizinde, müşterilerinin geçtiğimiz hafta, özellikle bireysel hisse senetleri olmak üzere, satın aldıklarından daha fazla ABD hisse senedi sattığını bildirdi.

On bir sektörden sekizinde net geri çekilme yaşanırken, bu çıkışların başını ihtiyari tüketici ve finans sektörleri çekti. Bu arada, iletişim sektöründe daha önce süregelen alımlar durdu ve 22 haftadır ilk kez net geri çekilme yaşandı.

Öte yandan, teknoloji, temel tüketim malları ve gayrimenkul sektörlerinde net girişler yaşandı. “Temel tüketim mallarına yönelik net girişler 2008 yılından bu yana görülen en yüksek beşinci giriş oldu. Gayrimenkul sektörü Şubat ayının ortasından bu yana ilk kez bir hafta boyunca net giriş yaşadı.” Borsa yatırım fonları da net girişler yaşadı.

Finans kuruluşu, (hisse geri alımları nedeniyle sürekli olarak net alım yapan) kurumsal müşteriler hariç, tüm önemli müşteri kategorilerinin satın aldıklarından daha fazla satış yaptığını gözlemledi. BofA, “Üst üste ikinci hafta, her üç müşteri kategorisi de ABD hisse senetlerinde net satıcı oldu – üst üste sekizinci hafta özel müşteriler, dördüncü hafta hedge fonlar ve ikinci hafta kurumsal müşteriler,” dedi.

“Hem küçük hem de orta ölçekli şirketlere üst üste ikinci hafta net giriş olurken, büyük şirketler Şubat başından bu yana ilk kez net çıkış yaşadı.”

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

celtikciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu