İş

Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 Yılı 4. Olağan Toplantısı Yapıldı

Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun Denizli’de istihdam ve işgücünün artırılması amacıyla 2023 yılındaki 4’üncü olağan toplantısı Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi.

Denizli’nin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını belirlemek, yerel düzeyde politikalar oluşturmak, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliğin artırılmasına yönelik planlar yapmak ve kararlar almak, işletmelere, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve tavsiyelerde bulunmak. Önerilerde bulunmak üzere düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun (İİMEK) 2023 yılı 4. Olağan Toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı Denizli Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti; Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Denizli İl Müdürü Fatih Işık, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. .

Toplantıda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bildiğiniz gibi dünyada ve ülkemizdeki teknolojik gelişmeler, iletişim ve bilgiye erişim kolaylığı, bilginin kullanımı ve yayılması birçok alanı etkiliyor. En önemlisi de bu, “İstihdam ve eğitim” alanında sürekli bir değişim ve gelişim ihtiyacı yaratmaktadır. Dolayısıyla Teknoloji “Çağ olarak adlandırdığımız bu dönemde, hem ülkemiz hem de sektörümüzdeki gelişmelere uyum sağlayarak Denizli’de nitelikli ve net istihdamı artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizde ve dünyada şehrimizde yerel düzeyde yapacağımız çalışmalarla, eğitim hayatında mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştirerek başarıya ulaşacağız” dedi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, meclis üyelerine İşgücü Piyasası Genel bilgileri hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. Toplantı heyet üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu